logo klor bez tla

,

Rok szkolny 2015/16

Konkurs Ekologiczny
    W dniu 14 czerwca 2016r. na sesji Rady Gminy Jadów odbyło się podsumowanie konkursu „Kształtowanie postaw proekologicznych w Gminie Jadów” oraz wręczenie nagród. Celem konkursu było poznanie przez uczestników bioróżnorodności biologicznej w otaczającej nas przyrodzie, a także kształtowanie postaw proekologicznych i rozwijanie zainteresowań ekologicznych wśród dzieci i młodzieży.
Zakończenie roku szkolnego 2015/2016
przedszkole: środa, 22 czerwca, godz. 10.00
klasy I - VI: piątek, 24 czerwca
    8.00 - Msza św. w kościele
    9.00 - uroczystość w szkole
Wycieczka rowerowa klasy VI
14 czerwca 2016 r.
I Gminny Turniej Unihokeja w Urlach
I Gminny Turniej Unihokeja dla uczniów kl. IV-VI szkół podstawowych zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Urlach dobiegł końca.
W zawodach w kategorii dziewcząt i chłopców wzięły udział drużyny ze szkół podstawowych w Jadowie, Myszadłach, Szewnicy i Urlach. Po zaciętej walce każdej drużyny z każdą wyniki przedstawiają się następująco:
 
Kategoria dziewcząt: 
I miejsce - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Urlach, 
II miejsce -Publiczna szkoła Podstawowa w Jadowie,
III miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa w Szewnicy,  
IV miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa w Myszadłach
 
Kategoria chłopców: 
I miejsce - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Urlach, 
II miejsce -Publiczna szkoła Podstawowa w Szewnicy, 
III miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa w Jadowie, 
IV miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa w Myszadłach
 
Najlepszą zawodniczką Turnieju została:Weronika Gałązka z PSP Jadowie, zaś najlepszym zawodnikiem –Igor Borczyński z ZSP w Urlach.
Wszystkie drużyny otrzymały puchary i pamiątkowe dyplomy, które wręczałWójt Gminy Jadów Pan Dariusz Kokoszka.Wszystkim zawodnikom dziękuję za piękną grę i sportową rywalizację. Dziękuję opiekunom drużyn za współpracę oraz Panu Łukaszowi Rudnikowi za zorganizowanie turnieju. 
                                                                                                   Aniela Dobosiewicz
Dyrektor ZSP w Urlach
 

 Uwaga Rodzice!

     Zwyczajem lat ubiegłych wszystkich zainteresowanych edukacją przedszkolną zapraszamy  na DNI OTWARTE w Przedszkolu Samorządowym w Urlach. Rodzice wraz z dziećmi będą mogli uczestniczyć w zajęciach i zabawach, zwiedzić nasze przedszkole, zapoznać się z organizacją naszej placówki. 

Zapraszamy w dniach 2 i 3 marca 2016 roku w godzinach 9.30-11.00

IV Przegląd Kolęd i Pastorałek
„Niech kolęda w świat popłynie”
w Gminie Jadów
20 stycznia 2016 r. odbył się IV Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek " Niech kolęda w świat popłynie" objęty  Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty.  Organizatorami przeglądu byli Wójt Gminy Jadów  Dariusz Kokoszka i dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Urlach Aniela Dobosiewicz. Gośćmi przeglądu byli Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Powiatu Wołomińskiego Kazimierz Rakowski, Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk, Wójt Gminy Strachówka Piotr Orzechowski, Jolanta Tlaga Dyrektor  Urzędu Pracy w Wołominie, Radna Powiatu Wołomińskiego Magdalena Suchenek, Przewodnicząca Rady Gminy Jadwiga Grabska , skarbnik Barbara Wójcik, sekretarz Sławomir Miąskiewicz, radni, sołtysi  oraz wielu innych gości W tym roku ze względu na bardzo dużą liczbę wykonawców konkursowe prezentacje odbyły się  w GOK-u w Jadowie. Wysłuchaliśmy przepięknie wykonanych kolęd i pastorałek zaprezentowanych w 4 kategoriach wiekowych – przedszkole, kl. I-III, KL.IV-VI, gimnazja. W  sumie 84 utwory wykonane przez 425 uczestników z 27 przedszkoli i szkół z Gminy Poświętne, Tłuszcz, Strachówka, Łochów i Jadów. Poziom prezentowanych utworów był naprawdę wysoki.
Jury w składzie: Cezary Szlązak, Urszula Blaszczyńska, Maria Głuchowska- Staszek wyłoniło zwycięzców w każdej z kategorii: 
Przedszkola:
1. Gminne Przedszkole w Jadowie gr 5 i 6 latków „Pastuszkowie bracia mili”;
2. Samorządowe Przedszkole nr 1 w Łochowie br. Biedronki, „Dzisiaj w Betlejem”;
3. Samorządowe Przedszkole „Baśniowa Kraina w Tłuszczu gr. 5-latków „Pastuszek bosy”.
Klasy I-III szkoły podstawowe:
1. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Urlach, kl. IIB „Spójrz na Jezusa”;
2. Zespół Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem, Zosia Kaczmarska „Jezus malusieńki”;
3. Szkoła Podstawowa w Rozalinie, Wiktoria Cudna „Wśród nocnej ciszy”;
Wyróżnienie: ZSP w Urlach, kl. III, „Szczęśliwych dni”  
Klasy IV-VI szkoły podstawowe:
1.Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kozłach, Weronika Oniśk „Do stajenki”;
2. Zespół Szkół im. W. Podkowińskiego w Mokrej Wsi „Złota Jerozolima”;
3. Publiczna Szkoła Podstawowa w Jadowie, Aleksandra Rejf, „Gdy sliczna Panna”;
Wyróżnienie: ZSP w Urlach, kl. VI „Skrzypi wóz”
Gimnazja
1. Gimnazjum w Gwizdałach, Sylwia Księżek „Kolęda dla nieobecnych”
Jury przyznało również 2  GRAND PRIX:
Zespół Szkół im. W. Podkowińskiego, Szkoła Podstawowa, kl. III „Gore gwiazda”;
Gimnazjum im. Andrzeja Zamoyskiego w Jadowie, zespół wokalny kl. II „Mario, czy ty wiesz?”
Była to czwarta edycja przeglądu. Z przyjemnością stwierdzamy, że każdy kolejny rok zaskakuje nas zarówno zainteresowaniem, jak i bardzo wysokim poziomem  prezentowanych utworów. Wszystkim wykonawcom dziękujemy bardzo za przepięknie wykonane kolędy i pastorałki, opiekunom za przygotowanie. Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujmy! Bardzo dziękuję nauczycielom, pracownikom i rodzicom ZSP w Urlach oraz Pani Halinie Filemonowicz wraz z pracownikami GOK za pracę przy organizacji przeglądu!
Zapraszamy za rok!
Aniela Dobosiewicz
Dyrektor ZSP w Urlach
Z życia pierwszaka
Rozpoczynając naukę w szkole pierwszoklasiści spotykają się po raz pierwszy z nowymi kolegami. Każdy z nich ma za sobą pewien bagaż doświadczeń, każdy ma inną osobowość, ale najlepszym sposobem na przełamanie wszystkich barier jest wspólna praca. W dobrej, bezpośredniej atmosferze pierwszaki wraz klasą III zobaczyły sens współpracy przy wykonywaniu prac pt. ,, Nasze domy”.
 

biplog