logo klor bez tla

,

Rok szkolny 2012/13

We wtorek 24 czerwca klasa V przygotowała ognisko i zaprosiła klasę VI. To były bardzo mile spędzone wspólnie 2 godziny. Uczniowie klasy VI serdecznie dziękują młodszym koleżankom i kolegom.


 

Konkurs Tańca dla Przedszkolaków "TAŃCZ Z NAMI"
14 czerwca 2013 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Urlach odbył się I Artystyczny Przegląd dla Przedszkolaków "TAŃCZ Z NAMI"          
  "Cała Polska czyta dzieciom"
  W dniach 1-8 czerwca br. Fundacja "ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” po raz dwunasty organizowała Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Tradycyjnie sygnałem rozpoczęcia ogólnopolskiego święta czytania dzieciom jest wspólne głośne czytanie "Lokomotywy" Juliana Tuwima. W naszej placówce również świętowaliśmy tydzień czytania, ponieważ propagujemy aktywnie akcje "Cała Polska Czyta Dzieciom”. Dla młodszych słuchaczy, czyli przedszkolaków i klas 1-3 czytał Pan Wójt Robert Denis. Czytanie wierszy Tuwima rozpoczął od "Lokomotywy”, a potem przeczytał min. "O Grzesiu kłamczuchu”, "Rzepkę”, "Zosię Samosie”. Na koniec Pan Wójt zaskoczył dzieci słodkim poczęstunkiem. W klasach starszych czytał Pan Przewodniczący Rady Gminy Rafał Rozpara. Na początku spotkania wytłumaczył uczniom, że wybór utworów nie był przypadkowy – uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z grudnia 2012 r. bieżący rok ogłoszono m. in. Rokiem Juliana Tuwima. W 2013 roku przypada sześćdziesiąta rocznica śmierci tego wybitnego poety – zmarł 27 grudnia 1953 roku. W tym roku minie też sto lat od jego poetyckiego debiutu – publikacji wiersza "Prośba" w "Kurierze Warszawskim”. Pan Przewodniczący rozpoczął czytanie od utworu "Kwiaty Polskie". Podczas tygodnia czytania czytali również rodzice i nauczyciele. Wszystkim serdecznie dziękujemy.
 Piknik integracyjny w ramach projektu „Przedszkolne Zuchy” 8 czerwca 2013 r.
    Za nami piknik integracyjny, który został zorganizowany w ramach projektu „Przedszkolne zuchy” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt jest odpowiedzią naszej gminy na potrzebę wyrównywania szans edukacyjnych dzieci w wieku przedszkolnym z obszarów wiejskich, a przez to zwiększenie ich szansy na dobry start życiowy. Gospodarzem zorganizowanego na terenie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Urlach spotkania był Wójt Gminy Jadów Dariusz Kokoszka.   {youtube}U-FRUN2ZfjE{/youtube}  W pikniku wzięły udział dzieci z Gminnego Przedszkola w Jadowie i Przedszkola Samorządowego w Urlach wraz z dyrektorami, nauczycielami, pracownikami i rodzicami. Wśród gości znaleźli się Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk, Wójt Strachówki Piotr Orzechowski, Radna Powiatu Wołomińskiego Małgorzata Łoń, radni naszej gminy, dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjum oraz dyrektor GOK w Jadowie.
   Wielu rodziców stawia sobie pytanie - dlaczego warto posłać dziecko do przedszkola i czy w ogóle je tam posyłać?  Odpowiedź brzmi - tak, warto. Okres przed szkołą jest niezwykle ważny dla każdego dziecka. To wtedy uczy się ono, jak prawidłowo funkcjonować w grupie, wtedy również przyswaja wiedzę, która przyda się nie tylko w przedszkolu, ale i w dalszym życiu dziecka. Pobyt w przedszkolu bardzo korzystnie wpływa na rozwój wszystkich umiejętności. Edukacja przedszkolna jest bardzo ważna dla wszechstronnego rozwoju dziecka i nie można jej zaniedbywać, dlatego celem głównym naszego projektu jest edukacyjny rozwój 125 dzieci w wieku przedszkolnym, który był realizowany poprzez zwiększenie liczby przyjętych dzieci, umożliwienie im korzystania z zajęć dodatkowych, wyrównanie szans edukacyjnych dzieci niepełnosprawnych jako istotnego czynnika zwiększającego ich szanse na dobry start życiowy.
   W projekcie realizowanym od sierpnia 2012 roku uczestniczą dzieci uczęszczające do przedszkoli w Urlach i Jadowie. W ramach projektu „Przedszkolne zuchy” dzieci mogły skorzystać z zajęć dodatkowych tj.  języka angielskiego, rytmiki, gimnastyki korekcyjnej, artterapii, zajęć z logopedą, psychologiem i oligofrenopedagogiem. Do końca projektu zrealizujemy 2 200 godzin wymienionych zajęć z czego 968 godzin zrealizujemy dla dzieci z przedszkola w Urlach a 1 232 godziny dla dzieci z przedszkola w Jadowie. Ponadto w ramach projektu dzieci mogły skorzystać z edukacji teatralnej i aż 8 razy w ciągu roku brały udział w przedstawieniach teatralnych. A w ramach nauki pływania dzieci uczestniczyły w 20 zajęciach na basenie w Wyszkowie.
W ramach projektu doposażono przedszkola w Urlach i Jadowie w materiały i pomoce dydaktyczne za kwotę ponad 38 tysięcy złotych. Wszystkie zakupy były współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Zakupiono m.in. tablice interaktywne, rzutniki multimedialne, zestawy plastyczne, zestawy muzyczne, gimnastyczne, akcesoria rytmiczno-ruchowe, zestawy logopedyczne i do nauki języka angielskiego.
Projekt „Przedszkolne zuchy” zakończy się 31 lipca 2013r. jest całkowicie współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa a wartość projektu to 399 918,80 złotych.
   Przez cały czas trwania pik¬niku nasi milusińscy korzystali z bezpłatnych „dmuchańców”, brali udział w licz¬nych kon¬kuren¬cjach, obejrzeli teatrzyk „Na straganie”. Nasze Zuchy pokazały również swoje umiejętności teatralne, taneczne i wokalne. Nie zabrakło także ciasta, słodyczy, pieczonej kieł¬basy. Wszystkim dopisywały dobre humory a pogoda była wyśmienita. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia tego typu inicjatywa w naszej gminie.
Wycieczka do Żelazowej Woli
Wczesnym rankiem 5 czerwca 2013 r. nasz wesoły autokar wyruszył na jednodniową wycieczkę . Pierwszym punktem naszego zwiedzania był dom urodzenia słynnego artysty – Fryderyka Chopina. Mogliśmy podziwiać przepiękny park z licznymi stawami, oranżeriami oraz drzewami i krzewami z całego świata, które czynią to miejsce niezwykle urokliwym. Na tle zieleni pięknie prezentował się szlachecki dworek – dom urodzenia słynnego pianisty (obecnie muzeum). Co prawda jego wyposażenie nie zachowało się do naszych czasów, jednak w pełni oddaje charakter epoki, w której żył Fryderyk Chopin. Następnie odwiedziliśmy Muzeum Sztuki Ludowej w Sromowie. Wszyscy byliśmy zachwyceni ruchomymi rzeźbami jakie mogliśmy podziwiać w muzeum. Na koniec odwiedziliśmy muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Pan przewodnik ciekawie opowiadał o historii kolejnictwa i o kolejkach, które mogliśmy zobaczyć. Po pysznym obiedzie, wróciliśmy do szkoły. Wycieczka była bardzo fajna i pouczająca, na długo zostanie w naszej pamięci.

VIII Festyn Rodzinny

   W sobotę, 1 czerwca po raz VIII  społeczność naszej szkoły i przedszkola spotkała się na festynie pod hasłem „Mama, Tata i Ja”.  Razem z zaproszonymi gośćmi: Panem Dariuszem Kokoszką Wójtem Gminy Jadów, Radnymi Barbarą Kowalczyk, Agatą Rupert, Edwardem Sadowskim, Marcinem Cyrychem, Panią Dyrektor Gimnazjum w Jadowie Katarzyną Popowską obejrzeliśmy występy artystyczne dzieci. Mali artyści piosenką i tańcem wyrazili swoją miłość i wdzięczność dla rodziców. Były życzenia i podziękowania. Piękna pogoda sprzyjała zabawom na powietrzu prowadzonym przez Klauna i wspólnemu grillowaniu.
   Ze wszystkich atrakcji /min. dmuchanych zjeżdżalni/ dzieci mogły korzystać bezpłatnie dzięki wsparciu finansowemu Gminnej Komisji Przeciwdziałania Alkoholizmowi i sponsorom, którym bardzo dziękujemy za wsparcie.  Podziękowaniem  za trud włożony w przygotowanie festynu były roześmiane, szczęśliwe buzie naszych dzieci. Do zobaczenia na rok!

 

Aktywna działalność Uczniowskiego Klubu Sportowego
przy Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Urlach

Uczniowski Klub Sportowy przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Urlach jako jedna z nielicznych organizacji na Mazowszu korzystała z dofinansowania Ministerstwa Sportu i Turystyki na zajęcia sportowe dla uczniów. Program upowszechniania sportów zimowych jest realizowany od dwóch lat i odbywał się od Stycznia do Marca. W programie zajęć dzieci i młodzież z terenu Urli oraz Gminy Jadów mogły uczyć się jazdy na łyżwach oraz doskonalić swoje umiejętności na pobliskich lodowiskach. Z programu skorzystała ponad stu osobowa grupa dzieci i młodzieży. Oprócz cyklicznych zajęć z programów upowszechniających dyscypliny sportowe Uczniowski Klub Sportowy organizuje i współorganizuje takie imprezy sportowo- rekreacyjne dla dzieci i młodzieży jak: Gminne Biegi Przełajowe, Mikołajkowe Turnieje Gier i Zabaw, Międzygminne Konkursy Wiedzy o Sporcie oraz Międzypowiatowe oraz Ogólnopolskie Turnieje Gier i Zabaw. Oprócz organizacji przedsięwzięć sportowych dla dzieci, członkowie UKS biorą również udział w konkursach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy oraz Polski Komitet Olimpijski. Odpowiadając na lokalne potrzeby UKS przygotowuje dla swoich członków oraz wszystkich mieszkańców cykliczne wyjazdy na imprezy sportowe takie jak mecze Ekstraklasy w Piłce Siatkowej Kobiet lub Mężczyzn oraz mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej. W najbliższej przyszłości UKS będzie rozszerzał swoja działalność, pozyskiwał zewnętrzne środki finansowe oraz poprzez organizowanie imprez sportowo- rekreacyjnych uatrakcyjniał wspólne spędzanie czasu wolnego przez całe rodziny.

biplog