,

Dzisiaj 89

Razem 199258

Wspomnienia z obozu harcerskiego

1a 9
 
Czuwaj!
To były niesamowite wakacje ...
Od 10 lipca do 1 sierpnia 2022 r. 58 Mazowiecka Drużna Harcerzy Cichociemni Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej przebywała na obozie w miejscowości Kierz, woj.wielkopolskie. Miejsce obozowe znajdowało się nad jednym z najczystrzych jezior w Polsce, nad Jeziorem Powidzkim.
Z naszej szkoły na obóz pojechali dwaj harcerze - Marcel i Ignacy z zastępu Kobra. Posłuchajcie co mają wam do powiedzenia na temat tego obozu:
- Było bardzo fajnie- mówią chłopcy. - Daliśmy radę. To była przygoda, jaką zapamiętamy na zawsze.
- Kiedy przyjechaliśmy do Kierza, czekała już kuchnia i stołówka przygotowana tuż przed rozpoczęciem obozu przez doświadczonych harcerzy, podczas tz. kwaterki. Nasz pobyt rozpoczął się od organizacji miejsca obozowego: budowy namiotów i własnoręcznie wyplatanych pryczy, miejsca apelowego, itp. Po pionierce rozpoczęliśmy obozowanie i harcowanie. Przygodom nie było końca. Dni mijały nam na zdobywaniu sprawności, stopni, wędrówce, realizacji wyzwań, grach terenowych, kąpielach w jeziorze, dyżurach w kuchni, zwiedzaniu, niedzielnych Mszach Świętych, itp. Każdy dzień zakończony był ogniskiem, podczas którego śpiewaliśmy piosenki, podsumowywane były gry, a jeden z Druhów opowiadał gawędę.
- Zdobyliśmy pierwszy z pięciu stopni harcerskich. Jesteśmy już MŁODZIKAMI. Otrzymaliśmy KRZYŻE HARCERSKIE, które dumnie nosimy na naszych piersiach oraz złożyliśmy przyrzeczenie harcerskie:
Mam szczerą wolę całym życiem pełnić służbę
Bogu i Polsce, nieść chętną pomoc bliźnim,
być posłusznym Prawu Harcerskiemu.
W przyszłym roku, też wybieramy się na obóz. Bez dwóch zdań!
 
W imieniu naszych harcerzy, Pani Dyrektor i Rodziców dziękujemy naszemu Zastępowemu Bartkowi Koziara za roczną pracę z naszymi chłopcami podczas zbiórek. Bartek przyjeżdżał do Urli z Zielonki i mimo dużej odległości, bywało, że i niesprzyjającej pogody oraz innych obowiązków, takich jak np. nauka, formował chłopców w myśl harcerskiej zasady umiłowania Boga, Polski i bliźnich.
 
Dziękujemy również naszemu Drużynowemu Harcerzowi Rzeczypospolitej Bartkowi Skoniecznemu, który zechciał nawiązać z nami współpracę, owocem której jest zastęp Kobra. Liczymy na więcej!
Chłopcy (ku mojemu zdziwieniu, bo obozowe warunki ekstremalne) są zachwyceni trzytygodniową przygodą z obozowym życiem pełnym wyzwań. Rozpoczęli piękny etap swojego życia i już widać, że harcerstwo to ich żywioł🙂.
                                                                                                                                    Czuwaj!
 
1a 11a 21a 51a 61a 71a 82a 22a 22a 32a 52a 63a 23a 12a 9