Pierwsze "prawo jazdy" dla uczniów naszej szkoły - egzamin na kartę rowerową 2021/2022

32   32

W naszej szkole co roku uczniowie klasy IV na lekcjach techniki poznają zasady poruszania się i bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także podstawowe wyposażenie i obsługę jednośladu. Po takim kursie wszyscy czwartoklasiści przystępują do egzaminu na kartę rowerową, który składa się z części teoretycznej i praktycznej.

2 czerwca uczniowie klas czwartych oraz kilku starszych kolegów zmierzyło się z częścią praktyczną egzaminu. W czasie pokonywania toru jazdy musieli wykazać się umiejętnością przygotowania do jazdy i ruszania na płaskim terenie, wsiadania i zsiadania z roweru, utrzymania kierownicy przy użyciu jednej ręki, jazdy po prostej, łukach i łukach w kształcie ósemki, hamowania, właściwego reagowanie na znaki.

 Ze względu na deszczową pogodę egzamin odbył się na sali gimnastycznej ZSP w Urlach w obecności instruktora oraz funkcjonariusza Policji z Wydziału Ruchu Drogowego. Wszyscy uczniowie poradzili sobie świetnie.

Młodym rowarzystom życzymy szerokiej ścieżki rowerowej!

33 34 35 36 37  38 39 40 41