logo klor bez tla

,

Przedszkole

Indiańska przygoda
 
Dnia 9 maja 2023r. nasze przedszkolaki miały spotkanie z niezwykle barwną kulturą Indian Ameryki Północnej w Wiosce Indiańskiej „Fort Hantajo” w Borzychach.
Wciągające zabawy, tor przeszkód, strzelanie z łuku, rzuty włócznią, warsztaty rękodzieła, niezwykła wystawa strojów oraz tańce i pieśni pozwoliły wszystkim przenieść się na Wielkie Równiny Ameryki Północnej.

Dyżur wakacyjny  w Przedszkolu Samorządowym w Urlach

ZAPISY

Przedszkola w Gminie Jadów pełnią dyżury wakacyjne w następujących terminach:
Przedszkole Samorządowe w Urlach     03.07.2023r. - 21.07.2023r.
Punkt Przedszkolny w Szewnicy             24.07.2023r. - 04.08.2023r.
Gminne Przedszkole w Jadowie             07.08.2023r. - 31.08.2023r.
 
Zapisy na dyżur wakacyjny do Przedszkola Samorządowego w Urlach odbywać się będą do 31.05.2023r. poprzez wysłanie wniosku w formie elektronicznej na adres mailowyTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub złożenia osobiście w sekretariacie szkoły.
 
Wnioski są dostępne do pobrania w sekretariacie lub na stronie szkoły www.spurle.pl w czasie trwania zapisów.
W przypadku korzystania z dyżuru w kilku przedszkolach do każdego trzeba złożyć osobny wniosek.
 
Świętujemy Dzień Ziemi
 
🌍"Wszyscy na Ziemi mieszkamy, o piękno i czystość dbamy!" 🌺🌳🌤️🏝️
W tym tygodniu nasze przedszkolaki uczyły się, jak dbać o naszą planetę, przekonały się, że zabawki z recyklingu są równie fajne, ale też dowiedziały się, skąd się bierze prąd i jak oszczędzać wodę. Nie zabrakło przy tym dobrej zabawy i współpracy.🙋
Teatr w przedszkolu
 
🎭😄 Dnia 20 kwietnia 2023 r. w naszym przedszkolu ponownie gościli aktorzy, którzy zaprezentowali wszystkim przedszkolakom spektakl pt .: „Tadek niejadek babcia i dziadek”.
Był to spektakl pełen zabawnych dialogów, wspólne śpiewanych piosenek, akcentów muzyki klasycznej, a nawet czynnego udział młodej publiczności w przedstawieniu. Dziękujemy naszym zaprzyjaźnionym aktorom za przepiękne przedstawienie i do zobaczenia ponownie 😊

Wielkanocne przedszkole

🐣🐥 Do naszego przedszkola zawitał świąteczny nastrój 🐣🐥🥚
W poniedziałek odbyły się warsztaty cukiernicze. Nasze przedszkolaki pod okiem Pani Grażynki same przygotowywały ciasto, a potem piekły wielkanocne mazurki... Smakowity zapach roznosił się w całym budynku.
Dzisiaj mali cukiernicy lukrowali i własnoręcznie ozdabiali mazurki, wykonywali świąteczne ozdoby. Zajęcia przyniosły dzieciom mnóstwo radości i satysfakcji. Wykonane mazurki to istne arcydzieła....A jakie smaczne... Mniam

Straż pożarna w przedszkolu

24 marca 2023r. w naszym przedszkolu mieliśmy niezwykłych gości: Przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Jadowie. Wizyta strażaków wzbudziła ogromne zainteresowanie wszystkich dzieci. Jednak największym powodzeniem cieszył się wóz strażacki, którym przyjechali strażacy. Każdy z bliska miał możliwość poznać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały cały wóz, a każdy chętny przedszkolak choć przez chwilę mógł poczuć się jak prawdziwy strażak siedząc w wozie lub zakładając strażacki kask. 

Spotkanie ze strażakami na długo utkwi w pamięci dzieciom z naszego przedszkola.

Dziękujemy przedstawicielom straży za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.