Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki
 

Przedszkole

Szanowni Rodzice!
W przedszkolnych salach przygotowane są karty pracy waszych dzieci z grupy Biedronek, Motylków i Pszczółek, które dzieci będą wypełniały w domu pod okiem opiekunów. Proszę o odbieranie ich indywidualnie w godz. od 8.00 do 16.00. Od przyszłego tygodnia przedszkolaki będą również spotykały się on-line ze swoimi paniami na platformie edukacyjnej Google Classroom – szczegółowe informacje będą zamieszczone na stronie szkoły w zakładce PRZEDSZKOLE. Mam nadzieję, że dzieciom będzie miło chociaż na chwile spotkać się ze swoja panią.

ROAR DANCE – OBUDŹ W SOBIE LWA
Dzień dobry,
Z racji na zaistniałe okoliczności - przedłużającą się kwarantannę - postanowiłyśmy kontynuować bezpłatne zajęcia taneczne i gimnastyczne dla dzieci on-line.
Chcemy choć na chwilę wyłowić (pół żartem, oczywiście) Dzieci (i ich rodziców przy okazji) z opresji... ;-) Nie wierzycie, że się uda :-)?
W poprzednim tygodniu nasze odcinki miały po kilkanaście tysięcy wyświetleń! My wiemy, że zaczarowanie dzieci to nasza specjalność, więc prosimy – zaufajcie nam :-).
Plan jest następujący:
W każdą środę i niedzielę o godz. 10.00 na Fanpage'u:
https://www.facebook.com/TaniecDlaDzieci/ (musimy ją polubić, żeby wyświetlały nam się posty) lekcja tańca ROAR DANCE – OBUDŹ W SOBIE LWA lub poranne rozciąganko z Ekspresją :-) To jak, przetrwamy wspólnie ten czas i nie zwariujemy w 4 ścianach :-)?
WAŻNE!
Zależy nam na dotarciu do jak największego grona Rodziców. Będziemy przeszczęśliwe, jeśli dołączą do nas wszystkie roztańczone przedszkolaki. Uprzedzając pojawiające się pytania - zajęcia są bezpłatne i każdy może do nas dołączyć :-) Dlatego zapraszamy także dzieci, które jeszcze nie wiedzą, jak szalone potrafią być 'Panie od tańca'.
Dziękujemy za przekazanie informacji i obiecujemy dać z siebie 100%. 
Przy okazji wrzucam jeden film z rozciąganka :-) i tańca
Pozdrawiamy
Pszczółki – taniec
Drodzy rodzice pszczółek i kochane pszczółki! Potańczcie sobie z Pszczółką Mają.
W drugim linku macie filmik instruktarzowy.
Taniec ten będziemy ćwiczyć jak wrócimy do przedszkola i zatańczymy go na zakończenie roku. Możecie wykonać sobie do tańca, pompony z żółtej bibuły. Pozdrawiam. Maja tańczy i śpiewa
Kroki pokazywane przez instruktora
Zadania i ćwiczenia z matematyki dla dzieci
„My jesteśmy motylkami”
– propozycje aktywności dla dzieci z grupy Motylki c.d.
Zapraszam do zabawy przy piosence, którą bardzo dobrze znacie: „A ram sam sam”
Nawiązując do zbliżającej się wiosny, chciałabym zaproponować przedszkolnym Motylkom ilustrację ruchową do piosenki: „Wiosna, urodziły się motyle”: https://www.youtube.com/watch?v=eXTBJkvsWsk
Po powrocie do przedszkola wspólnie zatańczymy.
Życzę dobrej zabawy!
Biedronki chociaż małe zadanie do domu dostały!!!
Zachęcamy  Rodziców do wykonania razem z dziećmi pracy plastycznej. Z kilku pasków kolorowego papieru można wyczarować piękną biedronkę
 która może być piękną dekoracją naszej sali. Zapraszamy po przerwie razem z papierowymi biedronkami. Zawsze łatwiej będzie zostać w przedszkolu po długiej przerwie, jak dzieci będą miały  czym pochwalić się przed swoimi koleżankami i kolegami. Wprowadzeniem do pracy plastycznej, może być przeczytanie utworu Jana Brzechwy pt.: „Żuk” 
Po przeczytaniu wiersza, możemy zadać pytania np.: Dlaczego biedronka zdenerwowała się na żuka? Co wspólnego mieli ze sobą biedronka i muchomor?
Na zakończenie proponuję wysłuchanie piosenki Majki Jeżowskiej pt.: „Piosenka biedronki” 
Relaks po pracy wskazany, a może wspólny taniec.
Życzę wspaniałej zabawy i mam nadzieję, że w przedszkolu powstanie piękna galeria prac !!!
 
Projekt Pszczółki
Szanowni rodzice i drogie dzieci, ćwiczcie literki, bawcie się w wysłuchiwanie głosek, spacerujcie (bezpiecznie) i obserwujcie przyrodę, która budzi się do życia , a w wolnej chwili skorzystajcie z mojej propozycji. JK
Propozycja pracy:
1. Nauczcie się wierszyka Pszczółka
2. Drodzy rodzice przeczytajcie dzieciom bajkę i porozmawiajcie o jej treści.
3. Zadanie
Moja propozycja dla Was, Małe Pszczółki
Wykonajcie Pszczółkę ( pracę przestrzenną), sami zadecydujcie jaką techniką, bo wy najlepiej wiecie co potraficie i jakie macie predyspozycje. Rodzice na pewno chętnie wam pomogą. Pszczółki będą piękną wiosenną ozdobą naszej sali, gdy wrócimy do przedszkola.
Dla grupy Motylki
„My jesteśmy motylkami” – propozycje aktywności dla dzieci z grupy Motylki
1. Zapraszam do przeczytania wierszyka pt. „MOTYL
2. Po wysłuchaniu wiersza spróbujcie samodzielnie narysować motylka.
    Co trzeba narysować, aby powstał motyl? (odwłok, główka – jedna, skrzydła – dwa czółka – dwa)
Jak narysować motyla? Podpowiedź znajdziecie tu:
Życzę wielu kolorowych motyli!
Gimnastyka i zabawy ruchowe dla BIEDRONEK
Gimnastyka ważna sprawa. Zachęcamy do skorzystania z podanych zabaw ruchowych, które kształtują sprawności ruchową, zwinność i poczucie rytmu naszych dzieci. Aby uatrakcyjnić ćwiczenia można wykonywać przy ulubionej muzyce.
https://panimonia.pl/2020/03/18/zabawy-ruchowe-i-gimnastyczne-dla-przedszkolakow/
Blog Pani Moni cieszy się dużym zainteresowaniem wśród rodziców przedszkolaków i nauczycieli wychowania przedszkolnego! Polecamy również inne aktywności , które się tam znajdują, wiele ciekawych pomysłów m. in. na prace plastyczne!!!
 
Kodowanie na ekranie
Zachęcam Cię do zabawy edukacyjnej. Jest to zabawa, ale przy okazji uczy programowania, a umiejętność programowania to duża sztuka. Poniżej jest link, czyli ścieżka, która doprowadzi Cię do miejsca, gzie jest gra.
https://studio.code.org/s/course1 
Gdyby włączył się język inny niż polski, to można go przełączyć w prawym donym rogu rozwijając listę z dostępnymi językami.