,

Dzisiaj 31

Razem 139710

Szanowni Rodzice!

   Od co najmniej 2-3 lat nasi nauczyciele, psycholodzy i pedagodzy obserwują narastanie problemów wychowawczych z uczniami. Wśród zjawisk, które nas szczególnie niepokoją są: nadużywanie przez dzieci napojów energetycznych oraz substancji wzmacniających; korzystanie w Internecie z obszarów, do których dzieci nie są emocjonalnie przygotowane; masowe granie w gry komputerowe, gdzie jedynym sposobem funkcjonowania są walka i zabijanie

   Sądzimy, że konieczna jest nasza wspólna refleksja nad naszymi pociechami, które coraz bardziej gubią się w pędzącym świecie. Uprzejmie prosimy Państwa o przybycie (ze względu na wagę problemu oraz przekazywane informacje, będziemy zobowiązani za obecność obojga Rodziców) w dniu 22 stycznia 2013 r. na 45- minutowe spotkanie z prof. Mariuszem Jędrzejko, jednym z najlepszych polskich specjalistów z dziedziny diagnozy zaburzeń wychowawczych dzieci.                                                                                                                                                                                                                                                            

O godz. 16.00 – zapraszamy rodziców dzieci w wieku przedszkolnym, zaś o godz. 17.30 rodziców uczniów klas I-VI.Zapewniamy Państwa, że nie będzie to czas stracony – zespół kierowany przez Pana Profesora dokonał m.in. wnikliwej diagnozy przestrzeni internetowych, gdzie przebywają nasze dzieci i analizy gier komputerowych, w które grają. Jesteśmy przekonani, że powinniście Państwo poznać tę wiedzę, zwłaszcza zasady modelowania relacji dziecko – nowe multimedia.

       Po zakończeniu spotkania Pan Profesor zostanie na indywidualne konsultacje dla rodziców.

                                                                                              Z poważaniem
                                                                                            Dyrektor ZSP w Urlach
                                                                                           Aniela Dobosiewicz